PROFESNÍ PROFIL

Lenka Velebilová, DiS.

Diplomovaná dentální hygienistka

V roce 1986 ukončila studium na Střední zdravotnické škole v Praze. Dále absolvovala pomaturitní specializační studium v oboru anesteziologie, resuscitace a intenzivní péče zakončené specializační zkouškou.

Jako zdravotní sestra působila na odděleních zaměřených na akutní stavy a intenzivní péči, jmenovitě: Fakultní nemocnice s poliklinikou na Karlově náměstí – oddělení akutní medicíny, Nemocnice Na Františku – koronární jednotka, Nemocnice záchranné služby na Malvazinkách – metabolicko-toxikologická jednotka.

V roce 2000 se začala uplatňovat výhradně v oboru stomatologie. Nejprve na postu dentální asistentky v privátních lékařských zařízeních American Medical Centers a American Dental Associates. Právě zde, pod vedením zahraničních odborníků, získala jedinečné zkušenosti z oblasti stomatologie, které odpovídají světovým trendům. Současně si v American Medical Centers osvojila ve spolupráci s hygienistkami z USA nejmodernější metody a postupy, které nadále využívá ve své každodenní praxi.

V roce 2005 ukončila tříleté studium na Vyšší odborné škole pro dentální hygienistky v Praze. Poté, již jako dentální hygienistka pracovala v privátních centrech zubní péče Dentaktiv, American Dental Associates, International Dental Care a Canadian Medical Care.

V rámci své odbornosti smí rovněž používat označení „Registrovaná“, což ji opravňuje k výkonu zdravotnického povolání bez odborného dohledu. Držitel tohoto oprávnění je zároveň povinen účastnit se dalších forem celoživotního vzdělávání, čímž je zaručena kontinuální profesionální úroveň.

V letech  2011-2014 byla členkou prezidia Asociace dentálních hygienistek, od roku 2014 je členkou revizní komise této asociace.

Hovoří anglicky, německy a rusky.


 

Jana Machová, DiS.

Jana MachováDiplomovaná dentální hygienistka

Vystudovala střední zdravotnickou školu v Kroměříži, Soukromou jazykovou školu Lingua  a Soukromou vyšší odbornou školu pro dentální hygienistky v Praze.

Jako dentální hygienistka působila od roku 2007 na špičkových stomatologických klinikách v Praze: American Dental Associates, Dentaktiv-centrum zubní péče, Canadian Medical Care.
Zde získala cenné odborné zkušenosti, ale také zkušenosti v přístupu k pacientům.  

Mnohaletá zkušenost, individuální a profesionální přístup k pacientům, přátelskost, trpělivost a empatie byly jejími hlavními atributy, když  v roce 2012 vyhrála konkurs a odcestovala do Saúdské Arábie.  Zde pracovala jako dentální hygienistka 3 roky na soukromé klinice královské rodiny  Royal Clinics to the Custodian of the Holy mosques, Riyadh.

V rámci své odbornosti smí rovněž používat označení „Registrovaná“, což ji opravňuje k výkonu zdravotnického povolání bez odborného dohledu. Držitel tohoto oprávnění je zároveň povinen účastnit se dalších forem celoživotního vzdělávání, čímž je zaručena kontinuální profesionální úroveň. Je absolventkou mnoha odborných kurzů: Ordinační bělení II, Použití heal ozonu ve stomatologii, Laser v praxi, Medical English, Dental symposium, Riadh, atd.

Je členkou Asociace dentálních hygienistek ČR.

Hovoří anglicky.

 

MOTTO: Prevence je nejlepší léčba.

Nejčastějším onemocněním v dutině ústní je zánět dásní a zubní kaz. Hlavní příčinou těchto onemocnění, v jejichž konečném důsledku může nastat ztráta zubu, jsou především bakterie ze zubního plaku.

S vědomím toho, že vlastnímu zubu se žádná náhrada nevyrovná, klademe největší důraz na prevenci. Základem prevence ve stomatologii jsou pravidelné prohlídky u zubního lékaře, pravidelné profesionální čištění zubů.

Zubní kaz dokážeme odhalit včas nejmodernější metodou pomocí laseru. Mnohé nám pomohou odhalit rtg snímky. V našem zařízení používáme výhradně digitální zobrazovací metody, které snižují radiační zátěž na minimum.
Pravidelným odborným čištěním zubů se snažíme většině problémů předejít.

MEZIOBOROVÁ SPOLUPRÁCE

Dobře si uvědomujeme, že stomatologie je interaktivní obor. Úzká spolupráce a vzájemná provázanost jednotlivých specialistů jsou základem kvalitní péče, přičemž dentální hygiena se všemi obory prolíná.
Všichni máme společný cíl - zdravý úsměv spokojeného klienta.

   

Certifikace - DOKLADY O VZDĚLÁNÍ

Adresa ordinace
Dentální hygieny

Werichova 1145/23
152 00 Praha 5 - Hlubočepy

Ordinační hodiny

Pondělí - - - - - - - - 08:00 - 14:00
Úterý - - - - - - - - 08:00 - 19:30
Středa - - - - - - - - 08:00 - 19:30
Čtvrtek - - - - - - - - 10:00 - 16:00
Pátek - - - - - - - - Neordinujeme

Objednejte se

recepce: +420 724 336 138
                 +420 251 555 921
email: hygiene@barrandovsmile.cz

Recepční Alena Čiháková